Na bazie ponad 20 edycji szkoleń z metody Digital Smile Design stworzyliśmy listę najczęściej zadawanych pytań (FAQ). Jeśli Państwa pytania lub wątpliwości zabrakło na naszej liście – prosimy o kontakt.
1. Gdzie odbywają się szkolenia?
Szkolenia Digital Smile Design – Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu organizowane przez doktora Tomasza Rozwadowskiego organizowane są we własnym centrum szkoleniowym „Grzegórzki Park„. Sala szkoleniowa mieści się po sąsiedzku w stosunku do Centrum Stomatologii Estetycznej „Galeria Uśmiechu„. Adres obu lokalizacji to Kraków, ul. Francesco Nullo 42/U7.
2. W jakich godzinach odbywają się szkolenia?
Standardowo szkolenia odbywają się w pierwszym dniu (piątek) w godz. 10:00 – 18:00, w sobotę i niedzielę w godz. 9:00 – 17:00.
3. Czy na miejscu można zaparkować samochód?
Tak, na miejscu dostępny jest parking przeznaczony dla klientów tutejszych lokali użytkowych i sklepów. Postój po pobraniu biletu przy szlabanie jest bezpłatny do 1,5h. W sobotę i niedzielę, w dniach kiedy w naszej klinice pracuje mniej osób udostępniamy Państwu w miarę możliwości bezpłatne miejsca naszych pracowników pod budynkiem.
4. Czy dostarczacie materiałów szkoleniowych?
Tak, każdy uczestnik otrzymuje komplet materiałów szkoleniowych: notatnik, pendrive z materiałami oraz agendę i instrukcję wykonania prezentacji DSD wraz z używanymi skrótami klawiaturowymi.
5. Czy w trakcie szkolenia są przerwy kawowe / obiadowe?
Tak, w trakcie każdego z 3 dni szkoleniowych zapewniamy Państwu przerwy kawowe oraz obiadową. Uczestników naszych szkoleń zapraszamy na obiad do włoskiej restauracji mieszczącej się w tym samym budynku, co organizowane szkolenie.
6. Czy rekomendujecie konkretny hotel na czas pobytu w Krakowie?
Ze względów logistycznych naszym Uczestnikom rekomendujemy wybór Hotelu Chopin (ul. Przy Rondzie 2). Mieści się on zaledwie 400m od lokalizacji szkoleń DSD, a uczestniczy często pokonują ten dystans piechotą, rezygnując na tym krótkim odcinku z własnego samochodu. Hotel położony jest w okolicy jednego z największych węzłów komunikacyjnych centrum Krakowa z doskonałym połączeniem drogowym i tramwajowym z Dworcem Głównym w Krakowie.
7. Czy potrzebuję komputer? Jaki?
Część komputerowa szkolenia odbywa się na prywatnych komputerach uczestników. Do sprawnej pracy z Cyfrowym Projektowaniem Uśmiechu wystarczy sprawny, średniej klasy laptop z co najmniej 20GB wolnego miejsca na dysku twardym. Praca odbywa się na programach prezentacyjnych tzn. Microsoft PowerPoint lub Keynote na Mac OS. Przy czym ze względu na zaprojektowanie komputerów Apple z przeznaczeniem do multimediów, pracy z obrazem, video i dźwiękiem – zdecydowanie rekomendujemy tą drugą platformę. Do bezproblemowego wykonania pełnej prezentacji DSD potrzebna jest wersja PowerPoint’a co najmniej z 2013 roku (lub nowsza). W przypadku komputerów Mac OS, przed szkoleniem należy wykonać update do najnowszej wersji systemu (Sierra/High Sierra) a następnie zaktualizować program Keynote również do najnowszej wersji. Brak wykonania tej czynności będzie skutkował koniecznością zaktualizowania tego software’u przez nasz „support team” w trakcie szkolenia, co wielokrotnie się zdarzało i zabiera użytkownikowi komputer na około 3 godziny.
Metoda DSD nie jest przez nas nauczana na żadnym specjalistycznym programie do stomatologii i nie wymaga wykupienia licencji innej niż na system operacyjny i program do prezentacji PowerPoint / Keynote. Te mogą być nawet w darmowej 30-dniowej wersji – ważne aby były aktywne w trakcie 3 dni szkolenia.
8. Czy potrzebuję aparat? Jaki?
Aparat w przeciwieństwie do komputera nie jest niezbędny nawet dla uczestnika szkolenia fotograficznego, jednakże gorąco rekomendujemy zakup przed szkoleniem własnego sprzętu. Posiadanie własnego aparatu ma wiele zalet: większy komfort pracy na szkoleniu, własna karta pamięci na którą trafiają wykonane zdjęcia, możliwość skorzystania z naszego „support team’u” w celu obsługi i konfiguracji aparatu. Rekomendujemy średniej klasy lustrzankę fotograficzną firmy Canon lub Nikon (ze względu na szybko zmieniający się rynek i nowe modele nie podajemy tu konkretnych modeli – można do nas napisać w tej sprawie). Doboru najlepiej dokonać „na żywo” w sklepie biorąc różne modele i porównując ich gabaryty i ergonomię. Do aparatu niezbędny jest obiektyw Canona 100mm Macro lub Nikona 105mm Micro. Oraz lampa pierścieniowa lub dwupalnikowa do fotografii macro.
9. Czy jeśli nie posiadam aparatu, mogę skorzystać ze sprzętu obecnego na szkoleniu?
Tak, posiadamy kilka zestawów aparatów Canon do fotografii stomatologicznej i portretowej. W przypadku potrzeby skorzystania z naszego sprzętu prosimy o kontakt w celu rezerwacji aparatu dla Państwa.